Otázky a odpovědi

Jak se připravit na historické focení

 • Zkouška kostýmu: rozhodně doporučuji, protože v den focení se pak nemusíme zdržovat výběrem, zkoušením a podobně. Také mohu kostým lépe připravit – vyžehlit, případně dotvořit dle požadavků.
 • Vlasy: stačí si den předem umýt, není třeba žádných úprav.
 • Nehty: pokud možno přírodní, bez laku, maximálně francouzská manikúra – bílé špičky

Nejčastěji kladené otázky

PRO KOHO JE TOTO FOCENÍ V HISTORICKÝCH ODĚVECH VHODNÉ?

 • Pro všechny, kteří mají odvahu a nebojí se zkusit něco jiného a z jiné doby.
 • Pro ty, kteří chtějí zjistit, jak budou vypadat v šatech, s účesem i líčením z 18.století, které není poplatné naší době, tak jak nám to ukazují některé filmy.
 • Pro ty, kteří chtějí maximální věrohodnost z 18.století.

Proto raději všechny dámy na toto upozorňuji, aby se psychicky připravily a počítaly s tím, protože můžou být zprvu ze svého vzhledu trochu v rozpacích. Ale je třeba si uvědomit, že co dámám v 18.století přišlo sexy, nemusí dnešní dámy zvyklé na linky, řasenky a make-up v barvě jejich pleti úplně pochopit. Ale bez tohoto dobového líčení by celkový vzhled nebyl kompletní.

 

Musím být starší 18 let?

ANO – Pokud jste mladší, bude nutný souhlas rodičů. To znamená: vzít maminku či tatínka s sebou na začátek focení, aby podepsali formulář, že s focením souhlasí.

Je úprava vizáže součástí focení?

ANO – vhodné líčení a patřičný účes jsou neoddělitelnou součástí historického focení stylizovaného do období rokoka. Všechny modelky líčím a češu já osobně. Na focení tedy prosím přijďte nenalíčená.

Jak dlouho trvá příprava na historické focení?

Příprava jedné ženy trvá cca 1 hodinu. Je tedy potřeba počítat s rezervou. Hlavně v případě, když focení probíhá venku a je třeba stihnout dobré počasí a světlo.

Jak dlouho trvá focení?

Focení obvykle trvá zhruba 3 hodiny. Z toho 1 hodina je vyhrazena pro přípravu.

Chtěla bych nafotit i odvážnější fotografie, ale ne akty. Je to možné?

ANO, tento styl fotografií je možné nafotit i v historickém duchu. Nazvala jsem jej History Glamour. Podobá se klasickému odvážnějšímu focení, jen se použijí historické prvky jako účes, líčení, korzet a příslušné doplňky a dekorace.

Fotíte i muže samostatně?

NE – pouze v doprovodu žen

Nejdůležitější informace ihned po focení

Dostanu i neretušované fotografie?

ANO – u focení na zámcích dostanou klienti i neretušované fotografie z předvýběru. Jejich počet se pohybuje mezi 50-70 snímky – záleží na počtu celkově nafocených fotografií.

Za jak dlouho od focení dostanu náhledy fotografií?

Do 10ti pracovních dní.

Jak probíhá výběr fotografií k retuši?

 1. Na e-mail vám zašlu odkaz s náhledy předvybraných fotografií v malém rozlišení. Fotografie budou ve skrytém albu, které uvidíte jen vy, případně osoby, kterým odkaz poskytnete. V levém dolním rohu každé fotografie bude číslo.
 2. Čísla vybraných fotografií mi zašlete na e-mail.
 3. Jakmile mi sdělíte svůj výběr fotografií k retuši, zašlu vám kontrolu výběru k potvrzení.
 4. Retušované fotografie v HD rozlišení vám zašlu prostřednictvím serveru USCHOVNA.cz – zde jsou fotografie uloženy po dobu 14 dnů, poté je server automaticky smaže. Pokud si je tedy nestihnete včas stáhnout, napište mi o opětovné vložení.

Za jak dlouho od mého konečného výběru dostanu retušované fotografie?

Standardní doba zhotovení fotografií je 30 pracovních dní. Ale je možné si doplatit zhotovení expres do 10 pracovních dní za příplatek 500 Kč.

Do jaké míry jsou fotografie retušovány?

U historických fotografií se zaměřuji, více než na klasickou retuš, spíše na celkový dojem z fotky a retuš moderních prvků, jako jsou třeba lampy, odpadkové koše, dopravní značky, přihlížející obecenstvo z 21. století. 

Kolik dostanu z focení retušovaných fotografií?

Každý balíček obsahuje 10 retušovaných fotografií.

Je možné si objednat fotografie navíc?

ANO  – viz. ceník

Jsou součástí ceny i fotografie v papírové podobě?

NE – ale je možné se domluvit na jejich vyvolání, pokud to nezvládnete sami.

Budou moje fotografie vystaveny na těchto stránkách?

S vaším svolením si nějaké retušované fotografie vystavím zde na svých stránkách, případně FB či instagramu. Pokud si zveřejnění nebudete přát, je samozřejmostí, že fotografie uvidíte jen vy a já. Nebo se domluvíme, které fotografie prezentovat a které nikoliv.

Jaké jsou možnosti platby?

 • hotovost
 • platba na účet
Loading…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *