Reference

Co jest o mě napsali lidé dobří, jenž navštívili mne a portréty ku památce si odnesli.

Spolupráce s Knihy Dobrovský

Ke spolupráci s Knihy Dobrovský jsem se rozhodla hlavně proto, že potřebovali natočit reklamní spot pro moji oblíbenou knihu. Jednalo se hned o několik knih ze série Cizinka (Outlander). Děj Cizinky se odehrává právě v 18. století, na které se při své tvorbě zaměřuji. Nejvíce jsem si užila natáčení spotu ke knize Mořeplavec, kde jsem si zahrála hlavní hrdinku knihy Claire. Natáčení se zčásti odehrávalo na lodi alias hotelu v Kovozoo. Výsledek vypadá fantasticky, jako bychom se opravdu plavili na lodi.
Nejnáročnější natáčení bylo pro spot Čtivé Vánoce z roku 2018. Přípravy na tento několikasekundový kousek trvaly bezmála čtyři hodiny, protože bylo potřeba opravdu hodně kostýmů. Natáčení jsou vždy náročná jak na přípravu kostýmů, tak jejich dopravu na místo určení. V každém případě mě natáčení moc baví a obdivuji všechny, kteří se na nich podílejí.

Pořad Dobré ráno

Půvab historických kostýmů

V květnu 2019 mi k mému příjemnému překvapení zavolali tvůrci brněnského pořadu Dobré ráno z České televize.

V rámci připomínky dne 7. května 1664, kdy Ludvík XIV. založil zámek Versailles, si dramaturgové pořadu připravili téma ,,Život na zámku“. Proto jsem jedním z hostů ve studiu byla právě já – Šáruš History Fashion. Stylem svých ručně šitých oděvů jsem totiž nejblíže tomuto období. S sebou jsem si samozřejmě vzala i své věrné rokoko členy.

„Jak i dnes ušít historický kostým a při jakých příležitostech ho obléknout,“ to zjistili diváci v brzkých ranních hodinách na ČT.

Záznam pořadu najdete zde.

Zdroj: oficiální fotky z webu České televize